2016/02/09

our healthy foods

Kuna mul oli toitudest pilte nii palju, siis ei hakanud eelmist postitust nendega üle koormama, teen parem ühe eraldi. 
Päris palju näiteid sellest, mida hetkel sööme ja poest ostame. Nagu piltidel näha, siis kõik toidud on hästi lihtsad. Kuna tavaliselt kokkan ainult mina, siis mulle meeldib asju lihtsana hoida. Minu arust kui liiga keeruliseks ajada, siis kokkuvõttes on see ebatervislikum ka. Lihtne toit = hea toit. Ükski roog meil üle poole tunni tavaliselt ei võta ja kõik on ju maitsev ka. Muidugi me 100% tervislikud ei ole (eelmises postituses oli piltidel 3 erinevat kooki vist haha), aga põhitoidud (hommik, lõuna, õhtu) proovime tervislikuna hoida. Ja kui ma eelmises postituses kirjutasin inglaste toitumisharjumustest, siis unustasin mainida, et nad vahel ikka ütlevad, et iga kord kui me Matthewiga süüa teeme, siis nad tunnevad ennast halvasti, kuna meie toidud nii tervislikud :D Noh ma ei tea, kas nad nüüd nii tervislikud on, et ahhetama paneks, aga mulle tundub küll, et terve köögi peale sööme küll kõige paremini. 
Trenniga see, et nii tihti ei satu kui tahaks, aga vähemalt ikkagi käime. Matthew on praeguseks näiteks juba 5kg alla võtnud, mis on mõne nädala kohta väga hea tulemus minu arust. Ta võttis seljavigastusega juurde, sest oli voodirežiimil ehk ma usun, et tal ongi kergem alla võtta. Ja tal oli veel kuu aega tagasi loll komme karastusjooke juua, aga ma juurisin selle välja juba :D (kõlab nagu ma oleks ilge türann siin haha, aga ma ikka utsitasin teda rohkem vett jooma jne ja nüüd ta otsustas, et joobki ainult vett). Ühesõnaga jah, tasa ja targu vaikselt. Ise pole küll midagi alla võtnud vist, aga kuna mul pole palju alla võtta (tahan nagunii rohkem lihtsalt vormi saada), siis vast lähebki vähe aeglasemalt ja ega ise kohe ei märka ka.


Sõin eile ära kolm suurt apelsini (pildil vaid üks). No nii head olid. Ja täielikud vitamiinipommid ehk nautisin sajaga. Kõht sai ka täis nendest :D


Kreeka jogurt, mesi, pähklid, banaan ja viinamarjad - hommikusöök. Nii toitev oli, et ma ei jõudnud seda portsu lõpetadagi.


Kõige classicum kuskussisalat kanaga (kuskuss, kapsas, tomat, seller, paprika, kana). Matthew pani natuke juustu ka peale, mina selle asemel tšillikastet.


Pärast õhtusööki kui filmi vms vaatame, siis tavaliselt sööme kas puuvilju või popkorni. Puuviljad vähe parem valik vast, aga kes mind lähemalt tunneb, siis peaks teadma, et popkorn on minu jaoks lihtsalt maailma parim asi. Mul polnud kodus mikrolaineahju ka ja nüüd ühikas ju on, muidugi ma kasutan olukorda ära haha. Meeletult halb ta nüüd polegi, lihtsalt soola paneme suht palju ja siis hommikul bloated:(Jälle jogurt puuviljadega, me vahel sööme midagi suhteliselt kerget õhtusöögiks ja siis magustoiduks seda. Ja haha meil on kahe peale üks kauss ja seegi kogu aeg pesemata, sellepärast kõik mu toidud siin postituses topsides (piltidel vist ei saa aru, aga need on jah need säilitustopsid Ikeast..).Tegelt teen sellist lõhe, kui keegi ei uskunud! No nii maitsev, et paku või restoranis haha (ennast kiitmast ei väsi eks). Tõesti üks lemmiktoite, tavaliselt võtan pannilt veidi varem ära ja siis jätan natukeseks fooliumi sisse, et jääks täpselt piiri peale ja ülimahlane. Me üleüldse sööme hästi palju kala, sest Inglismaal on kala palju kergemini kättesaadav. Saabki osta lihtsalt kaks lõhefileed ja nt Lidl'is on see natuke üle 2 naela vist ehk odav ka. Meie tavaline ostukorv, eespool Matthew ja siis mina. Mina ostan pool ja tema teise poole, kuna nagunii sööme enamus toidukordi koos. Kuidagi läheb meil alati 11 naela näkku, ilma erandideta ausalt :D ehk jah, mu arust päris hästi saame läbi. Sellise suurema ostlemise teeme umbes kord nädalas. Seal mõned asjad juba löödi läbi ehk kõike nähaei ole, aga tavaliselt ostame hästi palju puuvilju (banaanid, maasikad, ananass, viinamarjad, virsikud jne), juurvilju omajagu (brokkoli, kartul, maguskartul, seened, sibulad, paprika, tomat, seller, kurk, oad), jogurtit, mune, piima jne ning oleneb, mis pakkumistes on hetkel, selle järgi siis liha ja kala. Muidugi kõike, mis siia loetlesin korraga ei osta, kartuleid jms jätkub kauemaks, aga üldiselt sisaldavad meie ostukorvid midagi taolist.


No Comments Yet, Leave Yours!