2016/07/21

uus tuus kaamera - nikon 1 j5

Helooo, ma natuke aega tagasi lubasin, et räägin oma uuest kaamerast natuke, aga noh, siis oli töö ja siis käisin Eestis ja siis oli jälle töö jne. Kuna mul täna hommikul oli vana hea 5 hommikul tööle, siis kell 11 olin juba kodus & üritan mitte magama jääda. Ehk kohv & blogimine aitavad.

Põhimõtteliselt jah, müüsin oma kaamera ja kogu varustuse umbes kuu aega tagasi maha ühele fotopoele, kus nad kaameraid vahetavad. Ilmselt oleks saanud rohkem raha, kui oleks müünud kõik asjad eraldi erinevatele inimestele, aga samas siis peab neid otsima ja korraldama jne jne, kergem ja kiirem oli niimoodi. Agajah, mu armas Nikon oli minuga 6 ustavat aastat, natuke imelik tunne oli ausalt öeldes, et noh.. enam polegi, aga samas viimase aasta jooksul ma pole seda üldse nii palju kasutanud kui võiks. Tahtsin uut objektiivi kah, sest polnud sellist head igapäeva klõpsimise objet, aga samas kuna ma seda kaamerat nii vähe kasutasin, siis ei raatsinud uut objektiivi osta.


Kaamera välimus on küll 10/10 ;) (mul endal oli kahjuks ainult üks hästi halb telefoniga tehtud pilt oma kaamerast, aga täpselt sama mudel, mis pildi peal)

Nagu ma enne maininud olen, siis põhjus, miks mu kaamera nurka tolmu koguma jäi oli see, et ma lihtsalt ei viitsinud seda kaasas tassida. Ja kuna ma peamiselt pildistan oma tegevusi, toitu, outfite jne, kõike mida siin blogis näeb ja muud, siis oli see suhteliselt kohmakas. Hübriidkaamera on see-eest pisike, kerge ja teeb häid pilte ja videosid. Ma juba ammu olen mõelnud hübriidile, sest kompaktkaamera jääb natuke liiga lahjaks mulle ja peegelkaamerast oli kopp ees :D Ehk ostsin hübriidi, Nikon 1 J5.


Kaamerat olen kasutanud nüüd natuke aega, Eestis põhiliselt filmisin sellega, aga tegime pilte kah. Piltide kvaliteet on heas valguses super, värvid on ilusad & pilte pole väga vajagi töödelda. Pimedamas annab vahel soovida, aga kui ise kruttida, saab ka pimedas hakkama. Kõige suurem erinevus peegelkaameraga hetkel on minu jaoks pildistamise kiirus. Peegelkaameraga oleneb see muidugi säriajast ning kuna tavaoludes pildistatakse üldiselt kiire säriajaga, siis tuleb ka pilt kiiresti. Hetkel kui ma pilti teen, võtab see vähemalt 2 sekundit aega. Asi võib ka mu mälukaardis olla, ma ausalt ei tea, pole absoluutselt teadmisi selles valdkonnas.. :D Ma varsti pean uue mälukaardi ostma nagunii, ehk ole siis näha, kas läheb asi kiiremaks, aga muidu on see suht tüütu. Nii et jah, pilte teeb aeglaselt, aga kvaliteet hea!

Videosid see-eest on nii mõnus filmida, klõps ja juba valmis. Peegelkaameraga pidi eraldi live viewi tööle panema, fokusseerima pidevalt jne. See oli ka üks põhjuseid, miks ma uut kaamerat tahtsin - et oleks kergem filmida. Pole vist olnud reisi, mida ma filminud poleks, nii et kulub nagu marjaks ära. Tegelikult tahaks ma rohkem filmida, kui ainult reise, aga noh.. eks näeb :D Ainuke miinus filmimise juures on see, et kui filmimise ajal ekraan enda poole pöörata (selfie mode või mis iganes), siis ta lõpetab filmimise, kuna mingil põhjusel on see režiim halvema kvaliteediga. Samamoodi on ka pilte tehes, et pilti teeb isegi veel kauem & kvaliteet on teine. Ma pole veel ära jaganud, et mis teema sellega on ja kas seda kuidagi kruttida saab, agajah, hetkel peab kuidagi ära elama :D 

Kokkuvõtteks siis nii palju, et peegelkaameraga, millel hea objektiiv ees, seda muidugi ei anna võrreldagi. Tavaline Nikon D3100 kit objektiiviga on juba sarnasem. Üldiselt olen väga rahul, kõige suurem pluss on muidugi kompaktsus ja mugavus. Mõned pisiasjad on, mis hetkel häirivad natuke, aga küll ära harjub.
Kui keegi tahab head kaamerat osta, millega igapäevaselt pildistada & filmida, aga peegelkaamera oleks veits too much, siis hübriid is the way to go!

Muidu, kes pole veel näinud, siis terve mu video oli selle kaameraga filmitud, ehk näete videokvaliteeti kaa :) (ja ka seda, mis Eestis head tegime)


No Comments Yet, Leave Yours!